Chris Jordan

to fotograf dokumentujący amerykański konsumpcjonizm. Jego fotografie są interesujące wizualnie, temat ważny, ale wydźwięk.. Zobaczenie takiej ilości śmieci, które produkujemy w każdym dniu, jest przerażające. Chociaż Jordan portretuje USA, to każdy z nas też tworzy takie góry śmieci, tyle, że wolniej.  Na szczescie i u nas gospodarka odpadami zaczyna działać coraz lepiej więc część tych resztek zostanie przetworzona [a przynajmniej mam taką nadzieję]. Wracam do zdjęć:

gas-cylinders-seattle-2003-24x7

butle gazowe, Seattle 2003

chris-jordan-boxcar-seattle-2003-44x5 Boxcar, Seattle 2003

cell-phone-chargers-atlanta-2004-44-x-66 ładowarki do komórek, Atlanta 2004

container-yard-3-seattle-2004-42x72 swoją drogą,  znaleźliśmy sposób na te odpady – w kontenerach możemy już mieszkać..:)

plastic-bags-2007 A to jedno z  dużych[60×72 cali] zdjęć z cyklu Running the numbers – Amerykański autoportret. Zdjęcie [czy grafika?] pokazuje 60 000 torebek jednorazowych zużywanych w stanach co 5 sekund. Niżej zbliżenie:

plastic-bags-2007w Chris Jordan wydał także album fotograficzny zawierający serię zdjęć, które zrobił w rejonie Nowego Orleanu po przejściu huraganu Katrina. Część z nich można zobaczyć na jego stronie.

dress-on-the-ground-outside-a-destroyed-home-buras Zdjęcia Jordana są..brzydkie, ale i interesujące jednocześnie. Fascynują [?] brzydotą. No i wydźwięk ekologiczny…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s